انواع اقامت در ترکیه

28 فوریه 2020
0 دیدگاه
کشور ترکیه و پاسپورت و اقامت این کشور

اول اینکه از این نکته نمی توان چشم پوشی کرد که ترکیه یکی از کشور های محبوب برای گردشگران ؛ کسانی که به خرید و فروشگاه های معتبر علاقه مند هستند می باشد.

همچنین شرایط آب و هوایی ؛ وجود دانشگاه های معتبر وبین المللی؛ شباهت فرهنگی ؛ نزدیکی به ایران … باعث شده تا در چند سال اخیر محبوبیت کشور ترکیه دریافت اقامت افزوده شده است.

در ادامه میخواهیم به روش های اخذ انواع اقامت در ترکیه بپردازیم:

اقامت از طریق خرید ملک

یکی از راه های اخذ اقامت در ترکیه سرمایه گذاری از طریق ملک در این کشور می باشد ؛ البته با این کار شما میتوانید اقامت موقت این کشور را بدست بیاورید.
این اقامت قابل تمدید است و مزایایی هم دارد ؛ با توجه به اینکه این اقامت موقت است نه دائم بعد از گذشت 1 سال در صورتی که شما صاحب ملک باشید و سند آن به نام شما باشد میتوانید این اقامت را به مدت یک سال دیگر تمدید کنید. اگر هدف شما اقامت دائم است می توانید بعد از 5 تا 8 سال تمدید این اقامت ؛اقدام به اقامت بلند مدت بنمایید.

اقامت از طریق اجاره خانه (اقامت توریستی ترکیه)

این نوع اقامت در عین کم هزینه و رایج بودن؛ َکم ثبات و پر ریسک ترین نوع اقامت است .
این اقامت معمولا برای کسانی است که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور بمانند و از مزایای اقامت در این کشور بهره مند شوند .از آنجایی که این روش معمولا به منظور مقاصد توریستی انتخاب می شود ؛ اقامت توریستی ترکیه هم گفته می شودولی لازم به ذکر است در این اقامت اجازه کار یا تحصیل وجود ندارد. برای کار در ترکیه باید 6 ماه از اقامتتان در ترکیه به روش خرید خانه یا روش های دیگر گذشته باشد تا به شما اجازه کار داده شود.

گرفتن پاسپورت و اقامت با خرید خانه در ترکیه

اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

در این روش متقاضی باید پس از ثبت شرکت ؛ اجازه کار دریافت کند تا بتواند اقامت از طریق سرمایه گذاری  و ثبت شرکت را دریافت نماید .
در این روش شخص باید پس از ثبت شرکت ؛کسب و کار خود را در ترکیه راه اندازی کند و حداقل باید برای 50 شهروند ترکیه شغل ایجاد کند. سرمایه اولیه شرکت در کشور ترکیه باید حداقل 10.000 لیر در نظر گرفت. این کسب و کار باید مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه باشد.  در این روش هم مدت زمان اقامت 1 سال می باشد و می توان پس از 5 سال تمدید اقامت بلند مدت دریافت کرد.

جلسه کاری برای ثبت شرکت و گرفتن اقامت

اقامت از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت در ترکیه ازدواج با شخصی ترک زبان است ؛ شما می توانید با سپری کردن 3 تا 5 سال به صورت متوالی اقامت دایم این کشور را درخواست کنید . لازم به ذکر است در این مدت (3 تا 5 سال )مسوولان تحقیقات لازم را به عمل می آورند که ازدواج شخص واقعی باشد که در صورت صوری بودن ازدواج اقامت دایم به شخص تعلق نمیگیرد.

ازدواج و گرفتن کارت اقامت ترکیه

اقامت از طریق کار

مهاجرت به ترکیه از طریق کار و اخذ ویزای کاری ترکیه با توجه به فاصله نزدیک این کشور به ایران و هزینه های پایین زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورها مورد توجه بسیاری از متقاضیان کار در خارج از کشور قرار گرفته است. معمولاً کل پروسه بررسی و دریافت اقامت کاری ترکیه90 روز زمان خواهد برد.
برای اخذ این اقامت باید از طریق یک شرکت معتبر در ترکیه از متقاضی دعوت به همکاری شود ؛ در صورت دریافت این اقامت پس از 5 سال تمدید میتوان برای دریافت اقامت دایم اقدام کرد.

کار در ترکیه و گرفتن اقامت کاری

اقامت دانشجویی و تحصیلی

دانشجویان می توانند از طریق تحصیل اقامت بلند مدت این کشور را بدست اورند و با هزینه های بسیار پایین تحصیل نمایند . اگر شما مایل به تحصیل در این کشور هستید ابتدا باید در آزمون زبان تومر که برای سنجش مهارت زبان ترکی است شرکت کنید ؛ پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در ترکیه میتوانید برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید.
خبر خوب اینکه ایرانیان می توانند از مقاطع ابتدایی تا بالاترین درجات دانشگاه در این کشور تحصیل کنند.

برای اخذ انواع اقامت در ترکیه با مشاوران ما تیم ازمیر پاشا تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه